Zasady weryfikacji osób chcących skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej w ramach programu „Dobra Strona Prawa”
- Kobiety do 21. roku życia w ciąży powinny posiadać kartę ciąży lub innego dokumentu potwierdzającego ciążę oraz dowód osobisty.
- Kobiety do 21. roku życia po urodzeniu dziecka powinny mieć przy sobie dowód osobisty i książeczkę zdrowia dziecka lub inny dokument potwierdzający rodzicielstwo.
- Samotni rodzice wychowujący małoletnie dzieci powinni mieć przy sobie dokument potwierdzający, że przysługuje im wyłączna władza rodzicielska nad dzieckiem oraz dokument potwierdzający najniższe dochody/świadczenia.
- Wychowankowie domów dziecka lub innych placówek opiekuńczo- wychowawczych proszeni są o okazanie oświadczenia/zaświadczenia wydanego przez daną placówkę. W przypadku gdy są to osoby, które nie ukończyły 18. roku życia muszą przyjść z osobą dorosłą, np. opiekunem, wychowawcą, krewnym, pedagogiem.
- Emeryci i renciści proszeni są o posiadanie aktualnego zaświadczenia z ZUS, KRUS lub innej instytucji o przyznanych świadczeniach i ich wysokości.
Wszystkie wyżej wymienione dokumenty są wymagane do okazania podczas wizyty w Fundacji. Osoby, które nie będą posiadały wymaganego do weryfikacji dokumentu, nie zostaną przyjęte nawet jeżeli były umówione.
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt.